Vastuvõtule registreerumine

Jalaravi Kliinikusse vastuvõtule pääsemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Registreeruda on võimalik nii telefoni teel, helistades tööpäevadel kell 9:00 – 17:00 kliiniku numbril 59191116 kui ka elektrooniliselt, saates kirja meie e-posti aadressile info@jalaravikliinik.ee

Soovime oma klientidele tagada parima kvaliteediga teenust. Seetõttu palume saabuda kokkulepitud visiidile väikese ajavaruga. Hilinedes jalaspetsialisti vastuvõtule jääb vajaliku töö tegemiseks vähem aega, mis omakorda mõjutab teenuse kvaliteeti. Täname juba ette koostöö eest!

Vastuvõtu aja tühistamine

Selleks, et omavaheline koostöö sujuks tõrgeteta ja vastastikku lugupidavalt, palume visiidile mitte ilmumisest teatada vähemalt 24 tundi varem Teile sobival viisil:

  • Telefonitsi +37259191116
  • E-posti teel info@jalaravikliinik.ee

Nii saame vabanenud aega pakkuda järgmisele abivajajale. Kui patsient ei ilmu vastuvõtule või tühistab aja vähem kui 24h etteteatamisega (v.a. mõjuval põhjusel), väljastatakse talle visiidile mitteilmumise kohta arve suuruses 25€. Nimetatud summa arvestatakse teenuse osutamise ettevalmistamise kulude katteks. Aega broneerides on patsient nõustunud eelpool mainitud tingimustega.

Soovitused patsiendile sissekasvanud küüne ravi järgseks koduseks hoolduseks

  • Peske jalgu 2x päevas voolava veega. Pöörake erilist tähelepanu ravitavale küünevallile. Puhastage koorikud ja põletikuline eritis, võite kasutada õrnalt vatitikke. Kuivatage jalad hoolikalt.
  • Küüs, mis eritab haavaeritist ja on selgelt infitseerunud, peab alati olema kaetud puhta sideme või plaastriga. Sidumiseks kasutage steriilseid haavatampoone (nt Mesoft) ja marlisidet/ plaastrit. Haaval kasutage jalaravispetsialisti soovitatud haavahooldustooteid.
  • Pritsige jalanõusid antiseptikumiga (Chemisept, Cutasept FG).
  • Vahetage iga päev sokke.
  • Piirake kehalist koormust – surve ja higistamine soodustavad ärrituse ja punetuse teket.
  • Kandke vaid selliseid jalanõusid, mis on mugavad, paraja suurusega ning ei avalda survet varvastele.
  • Kasutage jalanõu sees varbaeraldajat – see takistab varbaid üksteise vastu hõõrdumast.
  • Hoiduge ühiskondlike basseinide ja saunade külastamisest.

Krüoteraapia-järgsed soovitused patsiendile

  • Desinfitseerige töödeldud piirkonda kaitsmaks end edasise nakatumise eest.
  • Niisutage töödeldud kohta (nt Bepantheniga).
  • Vajadusel kaitske töödeldud piirkonda plaastriga.
  • Kasutage igal õhtul jalaspetsialisti soovitatud vedelikku või salvi.
  • Eemaldage suretatud valge nahk pimsskivi või küünenahatangidega 1-2x nädalas.
  • Vähendage töödeldud piirkonnas survet plaastriga.
  • Korrake krüoteraapiat 2-3 nädala pärast (vastavalt jalaravispetsialisti hinnangule).
  • Protseduurijärgse valu korral kasutage valuvaigistit.

Korduma kippuvad küsimused

Kas Te teete koostööd Haigekassaga?

Jalaravi Kliinik on erakliinik ning ei tee koostööd Haigekassaga. Küll aga saab meie kliiniku arvega pöörduda sotsiaalosakonna poole – võimalik, et arve kompenseeritakse kasvõi osaliselt.

Kas teenuse eest saab tasuda ka kaardiga?

Meie kliinikutes on võimalik tasuda nii kaardiga kui ka sularahas. Soovi korral saadame arve ülekandega maksmiseks e-mailile.

Kui kaua võtab aega soolatüüka ravi? Mitu korda peab krüoteraapias käima?

Soolatüüka ravi pikkus sõltub mitmest asjaolust – mitu soolatüügast patsiendil on, kui kaua need on olnud, millised on patsiendi harjumused, kuivõrd tegeleb patsient iseseisva ravimisega jne. Kuigi täpset kestust ei ole võimalik öelda, piisab soolatüükast vabanemiseks tüüpiliselt 2-3 krüoteraapia sessioonist eeldusel, et patsient tegeleb eeskujulikult murekoha koduse hooldamisega. Sõltumata ravi pikkusest on meie kliinikus üle viie tuhande eduloo, kus patsient vabaneb tüütutest soolatüügastest.

Kui kaua võtab aega sissekasvanud küüne ravi? 

Sissekasvanud küüne ravi pikkus sõltub paljudest asjaoludest – milline on sissekasvanud küüne olukord (põletikuline küüs vs esimesed märgid sissekasvamisest), millised on patsiendi harjumused, kuivõrd tegeleb patsient iseseisva ravimisega jne. Seetõttu ei ole ravi pikkust võimalik ette arvata. Abi sissekasvanud küünega saab patsient juba esimesel Jalaravi Kliiniku külastusel, pärast mida jääb tamponeerimine ja küüne hooldus patsiendi enda kätesse. Tüüpiliselt kutsutakse sissekasvanud küünega patsient kordusvisiidile 2-3 nädalat peale esimest visiiti. Kordusvisiidil hindab jalaravispetsialist olukorda – kas varba olukord on edenenud või stagneerunud – ning lepib vajadusel patsiendiga uue aja kokku. Sõltumata ravi pikkusest on meie kliinikus üle kahe tuhande eduloo, kus patsient vabaneb valulikust küünest.

Kas sissekasvanud küüs lõigatakse operatsiooni käigus ära? 

Meie Jalaravi Kliinikus ei eemalda küüsi täielikult. Varbaküüs kasvab väga aeglaselt (umbes 1 mm kuus) ning tagasikasvamise protsessi jooksul võivad tekkida uued ootamatud probleemid. Valdav enamus sissekasvanud küüne juhtumitest leiavad lahenduse mittekirurgiliselt koostöös jalaravispetsialistiga. Vajaduse korral suunab jalaravispetsialist patsiendi meie kliiniku kirurgi Dr Lily Dubrovski juurde, kes sekkub operatiivselt koos tuimestusega. Ka sellisel juhul eemaldatakse vaid probleemne küünefragment, teostatakse haavahooldus ning patsient kutsutakse mõne päeva pärast tagasi selleks, et olukorda kontrollida.

Kas teostate laserravi küüneseene vastu?

Jalaravi Kliinikus laserravi ei teostata. Laserravi käigus võetakse sihikule küüneseen, kuid ühtlasi võib kahjustada saada ka küünemaatriks. Küünemaatriks on küüne kasvuala, kust küüs saab toitaineid. Kahjustunud küünemaatriksi korral ei kasva uus küüs enam normaalselt tagasi ning tekivad uued probleemid. Kuigi ei ole ühte kindlat vastust küsimusele “miks tekib küüneseen”, on teada, et erinevalt jalaseenest saab küüneseen alguse keha seestpoolt. Kuigi meie ei otseselt ei ravi küüneseent, aitame me seda hooldada ja kontrolli all hoida. Selleks kasutame me välispidist “ravi” – mükootilise küüne regulaarne lihvimine, niisutavate ja seenevastaste tinktuuride kasutamine jne. Selline lähenemine on võitlus küüneseene vastu, protseduurijärgselt näeb küüs esteetilisem välja. Kuigi protsess on vaevaline ja aeganõudev on küüneseenest vabanemine võimalik. See nõuab jalaravispetsialisti ja patsiendi koostööd ning viimase järjepidevust ja sihikindlust.