Korduma kippuvad küsimused

Kas Te teete koostööd Haigekassaga?

Jalaravi Kliinik on erakliinik ning ei tee koostööd Haigekassaga. Küll aga saab meie kliiniku arvega pöörduda sotsiaalosakonna poole – võimalik, et arve kompenseeritakse kasvõi osaliselt.

Kas teenuse eest saab tasuda ka kaardiga?

Meie kliinikutes on võimalik tasuda nii kaardiga kui ka sularahas. Soovi korral saadame arve ülekandega maksmiseks e-mailile.

Kui kaua võtab aega soolatüüka ravi? Mitu korda peab krüoteraapias käima?

Soolatüüka ravi pikkus sõltub mitmest asjaolust – mitu soolatüügast patsiendil on, kui kaua need on olnud, millised on patsiendi harjumused, kuivõrd tegeleb patsient iseseisva ravimisega jne. Kuigi täpset kestust ei ole võimalik öelda, piisab soolatüükast vabanemiseks tüüpiliselt 2-3 krüoteraapia sessioonist eeldusel, et patsient tegeleb eeskujulikult murekoha koduse hooldamisega. Sõltumata ravi pikkusest on meie kliinikus lugematult edulugusid, kus patsient vabaneb tüütutest soolatüügastest.

Kui kaua võtab aega sissekasvanud küüne ravi? 

Sissekasvanud küüne ravi pikkus sõltub paljudest asjaoludest – milline on sissekasvanud küüne olukord (põletikuline küüs vs esimesed märgid sissekasvamisest), millised on patsiendi harjumused, kuivõrd tegeleb patsient iseseisva ravimisega jne. Seetõttu ei ole ravi pikkust võimalik ette arvata. Abi sissekasvanud küünega saab patsient juba esimesel Jalaravi Kliiniku külastusel, pärast mida jääb tamponeerimine ja küüne hooldus patsiendi enda kätesse. Tüüpiliselt kutsutakse sissekasvanud küünega patsient kordusvisiidile 2-3 nädalat peale esimest visiiti. Kordusvisiidil hindab jalaravispetsialist olukorda – kas varba olukord on edenenud või stagneerunud – ning lepib vajadusel patsiendiga uue aja kokku. Sõltumata ravi pikkusest on meie kliinikus lugematult edulugusid, kus sissekasvanud küüned on saanud kord lahenduse.

Kas sissekasvanud küüs lõigatakse operatsiooni käigus ära? 

Meie Jalaravi Kliinikus ei eemalda küüsi täielikult. Varbaküüs kasvab väga aeglaselt (umbes 1 mm kuus) ning tagasikasvamise protsessi jooksul võivad tekkida uued ootamatud probleemid. Valdav enamus sissekasvanud küüne juhtumitest leiavad lahenduse mittekirurgiliselt koostöös jalaravispetsialistiga. Vajaduse korral suunab jalaravispetsialist patsiendi meie kliiniku kirurgi Dr Lily Dubrovski juurde, kes sekkub operatiivselt koos tuimestusega. Ka sellisel juhul eemaldatakse vaid probleemne küünefragment, teostatakse haavahooldus ning patsient kutsutakse mõne päeva pärast tagasi selleks, et olukorda kontrollida.

Kas teostate laserravi küüneseene vastu?

Jalaravi Kliinikus laserravi ei teostata. Laserravi käigus hävitatakse küüneseent, kuid ühtlasi hävitatakse ka küünemaatriksit. Küünemaatriks on küüne kasvuala, kust küüs saab toitaineid. Kahjustunud küünemaatriksi korral ei kasva uus küüs enam normaalselt tagasi ning tekivad uued probleemid. Erinevalt jalaseenest saab küüneseen alguse keha seestpoolt. Kuigi meie ei ravi küüneseent, saame me aidata seda hooldada ja kontrolli all hoida. Selleks kasutame me välispidist “ravi” – mükootilise küüne regulaarne lihvimine, seenevastaste tinktuuride kasutamine jne. Kuigi protsess on vaevaline ja aeganõudev on võimalik küüneseenest vabaneda. See nõuab jalaravispetsialisti ja patsiendi koostööd ning viimase järjepidevust ja sihikindlust.