Jalaraviõe kommentaar suviseks jalahoolduseks

Et suveks jalgu korda saada soovitan jalaraviõena alustada korraliku jalahooldusega juba talveperioodil. Kui on probleemne jalg, esineb naha või küüne paksendeid, on väljendunud küüneseen või kui tegu on diabeetilise jalaga, tuleks jalgu hooldada aastaringselt.

Kodustes tingimustes raspeldades peaks olema väga ettevaatlik, eriti kui tegu on vanema inimesega või diabeetilise jalaga, kuna sellistel puhkudel on üldiselt vigastustel tekkivate tüsistuste oht suurem. Võimalusel võiks kasutada liivapaberi tüüpi rasplit või pimsskivi. Kalluste füüsilise eemaldamise puhul on reegliks, et „nii palju kui vaja ning nii vähe kui võimalik“. Samuti on olulisel kohal naha niisutamine. Soovitatav on kasutada kuni 10 % uurea sisaldusega kreemi, 1-2 korda päevas. See aitab pikkamööda vähendada kalluseid.

Jalgade kuivatamine, eriti varvaste vahelt, on sama tähtis kui jalgade pesemine ning kreemitamine. Varvaste vahed on kõige õigem kuivatada majapidamispaberiga, sest paber imab niiskust paremini kui riie. Paberrätik on ka hügieenilisem, kuna seda ei kasutata korduvalt. Tähtis on ka peale kreemitamist paberiga varba vahed üle käia.

Konnasilmade puhul tuleks üle vaadata oma jalatsid, kuna nende põhiliseks tekkepõhjuseks on vale surve jalale, ehk siis valede jalatsite kandmine. Jalats on kas kitsas või väike. Jalavõlvi muutustest ja sellega seotult valest survest tekkinud paksendite ja konnasilmade puhul tuleks mõelda tallatugedele.

Kui tegu on küüneseenega või küüne kihistumisega või küünte paksenditega, küüne struktuuri- või värvi muutustega, on soovituslik külastada ravipediküüri tegijat. Sellisel juhul lihvitakse küüneplaati spetsiaalse masina abil ning kombineeritud erinevate küünehooldusvahendite abil on võimalik probleemsetele küüntele anda uus jume ning välimus.

Moonika Läänesaar / Jalaraviõde